Skip Navigation LinksДомашня сторінка

               Січень 2014

 

print

Національний центр електронного урядування визначив ТОП-події 2013 року

TOP-event.jpg 
Національний центр електронного урядування визначив ТОП-події 2013 року у сфері електронного урядування в Україні. Події систематизовано за напрямами: державне управління; нормативно-правова база; реєстри; інформаційні системи, новітні технології та бази даних; електронні сервіси та послуги; обізнаність, навчання та підвищення кваліфікації; моніторинг та бенчмаркінг; міжнародне визнання. 
 

Докладніше

Електронне урядування в Україні

  «Високі технології та електронне урядування» - стратегічний пріоритет Ради вітчизняних та іноземних інвесторів     

«Високі технології та електронне урядування» - стратегічний пріоритет Ради вітчизняних та іноземних інвесторів

15.01.2014

За результатами чергового засідання Ради вітчизняних та іноземних інвесторів Президент України Віктор Янукович підписав доручення, підготовлене спільно з Кабінетом Міністрів та Координаційним центром з упровадження економічних реформ, з урахуванням додаткових пропозицій членів Ради, що надійшли до Адміністрації Глави держави.

Докладніше 

В.Семиноженко: Програма "Горизонт 2020" - приклад успішної науково-технологічної інтеграції України в ЄС

В.Семиноженко: Програма "Горизонт 2020" - приклад успішної науково-технологічної інтеграції України в ЄС

16.01.2014

Участь України у програмі Європейського Союзу «Горизонт 2020», яка стартувала в нашій державі з 1 січня, свідчить про спільну зацікавленість України і ЄС поглиблювати науково-технічне співробітництво. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час офіційної презентації програми, яка відбулася 16 січня у Києві.

Докладніше 

image.jpg

​Стартувала кампанія з протидії мови ненависті он-лайн

За ініціативи та за підтримки Департаменту молоді Ради Європи у співпраці з Міністерством молоді та спорту України 24 січня 2014 стартувала кампанія з протидії мови ненависті он-лайн.

Докладніше

У 120 відділеннях Укрдержреєстру будуть встановлені системи автоматичної черги, – Д.Ворона

У 120 відділеннях Укрдержреєстру будуть встановлені системи автоматичної черги, – Д.Ворона

23.01.2014

Незабаром у 120 відділеннях Укрдержреєстру будуть встановлені системи автоматичної черги. Якщо раніше такі апарати були тільки в деяких відділеннях міст-мільйонників , то тепер з'являться у всіх обласних і багатьох районних центрах.
Про це в інтерв’ю газеті "Факти і коментарі" розповів Голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона.

Докладніше 

У МОЗ України презентували модель електронного реєстру пацієнтів

У МОЗ України презентували модель електронного реєстру пацієнтів

27.01.2014

24 січня в рамках підсумкової Колегії відбулась виїзна нарада «Модель управлінського обліку закладу охорони здоров'я в контексті реформування медичної галузі». Участь у нараді взяв заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов, Міністр охорони здоров'я АР Крим Олександр Каневський, директори департаментів і начальники управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій.

Докладніше

Міндоходів продовжить впровадження нових електронних послуг і сервісів

Доопрацьовано програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"

27.01.2013

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 №809-р "Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції створення та функціонування автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності" для надання можливості формування звітності до Пенсійного Фонду України, Державної служби статистики України та безпосередньо до Міністерства доходів і зборів України, а також накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів, Міністерством доходів і зборів України впроваджено в дослідну експлуатацію доопрацьоване програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"».

Докладніше

 ​​Сумские маршрутки теперь как на ладони

17.01.2014

Городские маршрутки можно мониторить через гаджеты, которые подключены к Интернету.
Как сообщил начальник отдела логистики и связи Геннадий Грызодуб, мобильная версия GPS-мониторинга общественного транспорта (разработчик Владимир Смирнов) заработала 8 января. Пока - в тестовом режиме.
Благодаря сервису, при наличии устройства с выходом во всемирную сеть, пассажиры везде смогут без проблем сориентироваться в транспортной ситуации.

Докладніше

В Николаеве с марта введут электронную регистрацию детей в детсады

​​В Николаеве с марта введут электронную регистрацию детей в детсады

15.01.2014

Николаевское городское управление образования с марта этого года вводит электронную регистрацию детей в дошкольные учебные учреждения.  
Как сообщает сайт управления, все заявки, поданные ранее в бумажном виде в управление образования Николаевского городского совета, будут внесены в информационную систему управления образования.

Докладніше

​Нове у законодавстві

Затверджено документи у сфері захисту персональних даних

10.01.2014

У зв’язку з виконанням Офісом Омбудсмана з 1 січня 2014 року нових функцій як уповноваженого органу у сфері захисту персональних даних, після публічного обговорення та внесених пропозицій наказом Уповноваженого з прав людини затверджено документи, які регулюють таку діяльність. Це:
 
– Типовий порядок обробки персональних даних;
– Порядок здійснення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини контролю за додержанням законодавства про захист персональних даних та додатки до нього;
– Порядок повідомлення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про обробку персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних, про структурний підрозділ або відповідальну особу, що організовує роботу, пов’язану із захистом персональних даних при їх обробці, а також оприлюднення вказаної інформації та додатки до нього.
 

В.Семиноженко: Проект змін до закону про авторське право в Інтернеті потребує доопрацювання

15.01.2014

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» приймати у запропонованому нині вигляді недоцільно. Цей документ потребує серйозного доопрацювання з урахування позиції всіх заінтересованих сторін. Таку думку висловив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиножнко.
«Законопроект, який спровокував шквал критики з боку Інтернет-спільноти, приймати у цьому вигляді недоцільно. Негативна реакція свідчить про відсутність діалогу із суспільством. На моє переконання, документ потребує суттєвого доопрацювання з урахуванням позиції всіх сторін, з проведенням широкого обговорення на всіх рівнях. Тільки після знаходження компромісу таких законопроект може бути винесений на розгляд Парламенту», - наголосив Голова Держінформнауки.

Докладніше

3e9edd4959c989a170f12e9f963f2b6e.jpg

​Створюється ефективна система електронного цифрового підпису

14.01.2014

В Україні створюється ефективна національна система електронного цифрового підпису, інтегрована в сучасну світову систему. Вона сприятиме розширенню використання електронного документообігу. Про це повідомив начальник Управління функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України Дмитро Журавльов.

Міністерство юстиції України спільно з Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України видали наказ «Про затвердження вимог до алгоритмів, форматів та інтерфейсів, що реалізуються у засобах шифрування та надійних засобах електронного цифрового підпису».

Докладніше

Ініціатива "Партнерство "Відкритий Уряд"

  12.jpg      

Звіт про хід реалізації Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд"

 

На виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка від 27 листопада 2013 року №46764/1/1-13 в частині проведення заходів за участю громадськості на порталі Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" представлено звіти органів влади про реалізацію Ініціативи.

Докладніше

Дослідження та опитування 

    Держкомтелерадіо здійснив моніторинг понад 100 офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади       

Держкомтелерадіо здійснив моніторинг понад 100 офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади

13.01.2014

Держкомтелерадіо України проаналізував інформаційне наповнення офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у другому півріччі 2013 року. Під час проведення моніторингу оцінювалися рівень наповнення сайтів за такими показниками як наявність інформації (відповідно до вимог чинного законодавства), якість розміщеної інформації (повнота, актуальність, доступність), динаміка оновлення.

Докладніше

Офіційна статистика​

Минулого року близько 25 тис. громадян звернулися за онлайн-консультаціями до Укрдержреєстру

Минулого року близько 25 тис. громадян звернулися за онлайн-консультаціями до Укрдержреєстру

16.01.2014

У минулому році фахівцями Укрдержреєстру надано громадянам 15440 телефонних консультацій та 9294 консультацій за допомогою скайп-зв’язку.
Найчастіше громадяни цікавилися процедурними моментами: переліком документів, порядком проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Також чимало питань виникало з приводу оформлення права оренди земельних ділянок та припинення обтяжень речових прав на нерухомість, що виникли до 1 січня 2013 року та ін.

Докладніше

У 2013 році через Інтернет зарезервовано та оформлено понад 5 млн. квитків

У 2013 році через Інтернет зарезервовано та оформлено понад 5 млн. квитків

13.01.2014

Системою бронювання і продажу квитків на поїзди через мережу Інтернет користується усе більше пасажирів. Упродовж 2013 року послугою скористалося майже 5,2 млн пасажирів - 8,5% від загального обсягу. За 12 днів січня 2014 року через Всесвітню мережу оформлено 336,5 тис. квитків. 

Докладніше 

загруженное.jpg

​У Севастополі 99% митних декларацій оформляється в електронному вигляді

16.01.2014

Кількість митних декларацій, що оформлені на митному посту «Севастополь-морський» в електронному вигляді, у 2013 році збільшилася на 16% за рахунок впровадження електронних сервісів. Так, якщо у грудні 2012 року митним постом оформлялося 83% електронних декларацій, то у кінці 2013 їх кількість склала 99%.

Докладніше

Кращі практики 

  35a886f30f7a8f1e0b0e24eb44dab036.jpg       

Цифровая повестка дня для Европы

13.01.2014

В целях повышения осведомленности и обмена знаниями по Цифровой повестке дня ЕС, Центр Электронного Управления (Молдова) запускает серию интервью и презентаций о Цифровой повестке дня для Европы и лучших практиках в области электронного правительства в странах ЕС.

 Докладніше

  Сеул - «интеллектуальный» город

Сеул - «интеллектуальный» город

20.01.2014

Что делает город «интеллектуальным»? Эффективность работы его коммунальных служб? «Цифровая грамотность» его жителей? Стабильность инфраструктуры?.. По мнению мэра СеулаПак Вон Суна (Park Won-soon), «секрет «интеллектуального» общества кроется в совершенно новом уровне связи. «Интеллектуальный» город, например, предполагает связь на следующих уровнях: человек-человек, люди-учреждения, жители-муниципальные службы, причем центральное место всегда и во всем занимает человек. «Интеллектуальный» город отличается также беспрецедентным уровнем общего пользования ресурсами».

Докладніше

Останні події 

     У Держінформнауки відбулася презентація програми Європейського Союзу "Горизонт 2020"       

У Держінформнауки відбулася презентація програми Європейського Союзу "Горизонт 2020"

16.01.2014

16 січня 2014 року в Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації України відбулася презентація програми Європейського Союзу «Горизонт 2020», яка буде реалізовуватися з 2014 по 2020 рік. Програма орієнтована на підтримку дослідницької та інноваційної діяльності в усіх сферах суспільного життя - від фундаментальних наук до впровадження інновацій в реальний сектор економіки.

Докладніше

Анонси та оголошення 

egovinfua_71x180.png

 

Cлідкувати за подіями та отримувати найактуальнішу інформацію Ви можете з наших сторінок у соціальних мережах: 

 gp.pngfb.png

Про нас

Електронний  дайджест  "Електронне урядування в Україні" Національного центру електронного урядування виходить  щомісячно на замовлення Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.

При використанні інформації з електронного дайджесту посилання на джерело є обов'язковим. Для електронних видань та Інтернет-сайтів обов'язкове посилання наступного  змісту: "Джерело інформації: електронний дайджест "Електронне урядування в Україні".

Для підписки на отримання дайджесту електронною поштою надішліть повідомлення на електронну адресу nyn@dir.gov.ua

Для того, щоб запропонувати матеріал для електронного дайджесту, перейдіть на портал управління знаннями "Ми розвиваємо електронне урядування" та у розділі "Електронний дайджест" оберіть "Запропонувати матеріал до дайджесту".

Контакти : 

Національний центр електронного урядування

тел.       (044) 221-99-37

Факс     (044) 287-82-44

Сайт     http://www.nc.gov.ua

e-mail: nyn@dir.gov.ua

Редактор електронного бюлетеня:  Я.М. Нездемовська

Відповідальний за випуск:  О.І. Архипська